Instalacja monitoringu

Wybór odpowiednio dopasowanego do potrzeb systemu monitoringu to dopiero połowa sukcesu. Aby spełniał on wszystkie swoje zadania, niezbędna jest również profesjonalna instalacja monitoringu w budynku. Zajmujemy się tym od wielu lat i obsługujemy nie tylko firmy, ale także Klientów prywatnych. Zamontujemy nowoczesne kamery przemysłowe, stworzymy i skonfigurujemy profesjonalny monitoring domu, a do tego w razie potrzeby zawsze zaoferujemy swój fachowy serwis w przystępnej cenie. Oczywiście każda telewizja przemysłowa czy instalacja radiowa zostaną oparte na sprzęcie najwyższej jakości.

Poprawny montaż ma ogromne znaczenie z wielu powodów. To nie tylko rozprowadzenie instalacji po obiekcie i doprowadzenie zasilania kamer. To także odpowiednie zaplanowanie, gdzie konkretnie mają się znaleźć na przykład kamery telewizji dozorowej. Powinny one obejmować swym zasięgiem możliwie najszerszy teren, wzajemnie zazębiając się w podglądzie. Konieczne jest także umiejętne ukrycie tych urządzeń tak, aby dostęp do nich był maksymalnie utrudniony. W niektórych przypadkach kamera IP oczywiście ma znaleźć się w dobrze widocznym miejscu, aby spełniała funkcję prewencyjną, ale pomimo tego dostanie się do niej, nie powinno być zbyt proste.

Zakładanie monitoringu

W przypadku najbardziej klasycznej instalacji monitoringu na zestaw składają się oczywiście kamery analogowe lub WiFi oraz urządzenie rejestrujące obraz. Jeśli systemy monitoringu są analogowe, niezbędne będzie rozprowadzenie przewodów koncentrycznych wykonanych w odpowiedniej klasie. W systemach cyfrowych stosuje się już przewody ethernetowe doprowadzane do każdej kamery IP. Są to popularne „skrętki”, zazwyczaj wykonane w klasie 5e, 6 lub 6a. W rozwiązaniach bezprzewodowych do poprawnej pracy potrzebne będą jeszcze na przykład sterowniki radiowe. Jeśli obraz z kamer przemysłowych ma być przekazywany drogą radiową na dużą odległość, niezbędne mogą okazać się urządzenia pośrednie, które odbierają sygnał, wzmacniają go i przekazują dalej.

Zlecenie montażu nam gwarantuje poprawność wykonania każdej instalacji, która przełoży się zarówno na bezproblemową obsługę, jak i na osiągnięcie najlepszej możliwej jakości obrazu. Stosujemy najlepsze na rynku urządzenia, nowoczesne akcesoria i wysokiej klasy okablowanie, a do tego możemy pochwalić się ogromnym doświadczeniem w branży. Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, niezależnie od tego, czy montaż kamer wykonujemy na prywatnej posesji, w zakładzie przemysłowym czy na terenie obiektu użyteczności publicznej.

Instalacja kamer CCTV

Jednym z trudniejszych zadań jest zawsze instalacja kamer CCTV, a więc Closed Circuit Television. To bardzo często rozbudowane systemy, nierzadko połączone z alarmami i z siecią istniejącą już w budynku. Zlecając to zadanie nam, można mieć pewność, że monitoring CCTV będzie sprawował się wręcz doskonale i spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania. Wysokiej jakości obraz z kamer przemysłowych usprawnia kontrolę realizacji różnych procesów biznesowych. W naszym przypadku zakładanie monitoringu CCTV obejmuje również systemy dozorowe o bardzo szerokich możliwościach ich zastosowania.

Podejmiemy się każdego, najtrudniejszego nawet zadania wykonania systemu CCTV, gwarantując nie tylko najwyższą jakość, ale także ogromną jego funkcjonalność. Systemy CCTV telewizji przemysłowej będą naturalnie zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb. Kompletna instalacja CCTV obejmuje oczywiście swym zasięgiem również konfigurację wszystkich urządzeń oraz szkolenie z ich obsługi. Całość możemy rozbudować o nowoczesne systemy alarmowe lub połączyć z urządzeniami, które już są w firmie wykorzystywane.

Zapraszamy już teraz do kontaktu. Jeśli otwarci na każdą współpracę i zawsze staniemy na wysokości zadania. Choć oferujemy montaż kamer najwyższej klasy, jak również wszystkich niezbędnych akcesoriów dodatkowych, to jednak gwarantujemy konkurencyjne ceny tego sprzętu. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.