Monitoring analogowy

Choć współcześnie to systemy monitoringu IP cieszą się zdecydowanie największą popularnością na rynku, urządzenia analogowe wciąż znajdują swoje szerokie zastosowanie i, co najważniejsze, są nadal unowocześniane. Sprawdzają się one nie tylko w przemyśle, ale także w prywatnych domach. Mogą one na przykład rozbudowywać już istniejące systemy alarmowe, generując tym samym dużo większe poczucie bezpieczeństwa.

Współczesna nazwa analogowy monitoring jest jednak dość mylna, mając swoje podłoże w dawnych rozwiązaniach. Dziś kamery analogowe przesyłają bowiem rejestrowany obraz za pomocą kabla koncentrycznego do rejestratora zapisującego go w formacie cyfrowym, a więc na nośnikach HDD lub SSD (zależnie od wybranego rozwiązania). Dawniej nagrania były zapisywane na praktyczne wypartych już z rynku taśmach magnetycznych.

Przesyłanie sygnału po takim przewodzie wiąże się niestety z pewnymi ograniczeniami. Kiedy kamery IP mogą nagrywać nawet w wysokiej rozdzielczości FullHD, jakość obrazu w systemach analogowych jest dużo niższa. Maksymalna, dostępna obecnie rozdzielczość to tzw. WD1, czyli 960×576 pikseli. Mocno odbiega to więc od możliwości systemów cyfrowych, ale z drugiej strony wybór monitoringu analogowego ma także swoje zalety. To między innymi:

  • bardzo niski koszt wdrożenia systemu,
  • prosta instalacja i konfiguracja,
  • pełna kompatybilność z rozwiązaniami analogowymi różnych firm (można połączyć nowy system z już istniejącym w budynku).

Systemy monitoringu analogowego

W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wybór urządzeń do monitoringu CCTV. To nie tylko sam sprzęt rejestrujący, ale także wszystkie niezbędne akcesoria, w tym zasilacze awaryjne, niezwykle przydatne w takich rozwiązaniach.

Wybór takiej telewizji przemysłowej doskonale sprawuje się wszędzie tam, gdzie system ma mieć przede wszystkim charakter prewencyjny, a więc odstraszać potencjalnych złodziei czy wandali. Świetnie sprawdza się on na przykład w budynkach użyteczności publicznej, w urzędach czy na terenie zakładu przemysłowego, gdzie jakość podglądu nie musi stać na najwyższym poziomie.

Naszym Klientom proponujemy oczywiście najnowocześniejsze dostępne dzisiaj rozwiązania technologiczne. Sprzedajemy urządzenia, ale także zajmujemy się ich montażem na miejscu oraz konfiguracją pod indywidualne potrzeby. Dodatkowo projektujemy systemy monitoringu na indywidualne zamówienie. Dbamy o to, aby instalacja była nie tylko solidnie wykonana, ale także odpowiednio ukryta. Zawsze stosujemy najwyższej jakości przewody, co w tym przypadku ma ogromne wręcz znaczenia. Telewizja przemysłowa tego typu działa na specyficznej częstotliwości, co czyni ją podatną na zewnętrzne zakłócenia, na przykład generowane przez maszyny pracujące w zakładzie przemysłowym. Używamy więc najlepszych na rynku, ekranowanych kabli o dużej przepustowości danych, skutecznie zabezpieczonych przed takimi zakłóceniami.

Zapraszamy już teraz do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy monitoring analogowy, który z pewnością sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. W razie potrzeby możemy oczywiście zaproponować także świetny monitoring IP w przystępnej cenie.