Monitoring bezprzewodowy

Technologia związana z zabezpieczaniem mienia nieustannie się rozwija. Możemy dzisiaj korzystać nie tylko z nowoczesnych systemów alarmowych, ale także z profesjonalnych urządzeń do monitorowania. Czasy kamer analogowych mamy jednak w zasadzie już za sobą. Współcześnie wykorzystuje się głównie technologię cyfrową, w tym nowoczesny monitoring radiowy.

Profesjonalne urządzenia tego typu oferują rozbudowaną funkcjonalność i zawsze mogą być dzięki temu idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Profesjonalny zestaw bezprzewodowy pozwala na znaczące uwolnienie się od kabli. Sprawdza się on nie tylko w budynkach prywatnych, ale także w obiektach przemysłowych. Szczególnie na terenie firm cieszy się on ogromną popularnością. Rozrzucone na znacznej przestrzeni budynki są monitorowane przez jeden, połączony ze sobą radiowo system. Koszt wdrożenia takiej instalacji jest tym samym stosunkowo niski, a jego możliwości wręcz ogromne.

Kamera bezprzewodowa WiFi

Podstawowymi elementami każdego systemu tego typu ą oczywiście kamery IP WiFi. To nic innego jak specjalne urządzenia sieciowe. Wysyłają one sygnał nagrywanego obrazu oraz dźwięku drogą radiową, który następnie jest przekazywany do odbiornika radiowego i ostatecznie odbierany przez rejestrator IP. Do urządzenia rejestrującego można podłączyć nośniki pamięci służące do archiwizacji plików. Dzięki naszej ofercie można dobrać rejestrator cyfrowy do indywidualnych potrzeb. W asortymencie mamy między innymi klasyczny rejestrator 4 kanałowy do mniejszych instalacji, jak również urządzenia operujące na 8, 16, a nawet 32 kanałach do większych systemów.

Wykorzystując zestaw radiowy, uzyskuje się jednak również dostęp do podglądu online. Na komputerze lub urządzeniu mobilnym podłączonym do internetu można z każdego miejsca na świecie, na żywo sprawdzać to, co dzieje się na terenie monitorowanego obiektu.

W przypadku tego rozwiązania na kompletny bezprzewodowy zestaw do monitoringu składa się zestaw kamer IP i przewody dostarczające zasilanie do tych urządzeń. Nowoczesny rejestrator WiFi podłączony do systemu odbiera przesyłany obraz. Takie rozwiązanie sprawdzi się we wszystkich tych miejscach, w których montaż dodatkowych przewodów jest technicznie trudny do zrealizowania lub w przypadku bardzo dużych budynków. Zarejestrowane dane pochodzące z kamer można oczywiście bez problemu przechowywać na zewnętrznych nośnikach danych. Istnieje również opcja zdalnego dostępu do obrazu, co pozwalają na uzyskanie podglądu z każdego miejsca na świecie.

Monitoring radiowy

Tego typu zestawy do monitoringu mogą przesyłać dane na różnych pasmach częstotliwości. Klasyczna kamera IP WiFi działa w sieci 2,4 GHz. W niektórych przypadkach jej wadą może być jednak niska przepustowość. Jeśli w okolicy działa wiele podobnych sieci, pojawiają się niekorzystne zakłócenia. Bezprzewodowa kamera może więc również operować na częstotliwości 5,8 GHz, która jest szczególnie chętnie wykorzystywana w systemach CCTV. To nie tylko doskonała przepustowość, ale także bardzo duży zasięg.

Urządzenia, które dostępne są w naszej ofercie, mogą rejestrować obraz zarówno w jakości HD, jak i Full HD 1080p. Oczywiście w sieci bezprzewodowej może być przesyłany nie tylko sygnał video, ale także audio, zawsze w bardzo wysokiej jakości. Istotną ich zaletą jest także szeroki kąt widzenia. Kamera bezprzewodowa Wi-Fi daje tym samym ogromny pogląd na monitorowany teren. Są to więc kompletne systemy radiowe, z których pomocą przy niewielkim nakładzie finansowym można zabezpieczyć każdy obiekt.

Monitoring bezprzewodowy z rejestratorem

Nasza oferta dotyczy nie tylko sprzedaży samych urządzeń, takich jak kamera WiFi czy nowoczesne rejestratory. Zajmujemy się również profesjonalnym montażem oraz konfiguracją tego sprzętu na miejscu u Klienta. Oferujemy szeroki wybór różnorodnych urządzeń tego typu, w tym możemy dostarczyć kompletny już monitoring bezprzewodowy z rejestratorem, którego przystępna cena sprosta oczekiwaniom każdego.

Nasze urządzenia mogą pracować zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartej przestrzeni. Kamera zewnętrza IP jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci, zanieczyszczeń czy niskich lub wysokich temperatur. Co bardzo istotne, stawiając na wysokiej klasy urządzenia tego typu, można uzyskać doskonałą jakość obrazu nawet w nocy czy w warunkach ograniczonej widoczności. Oku takiego obiektywu nie umknąć najdrobniejsze nawet szczegóły.

Kompletny zestaw może zawierać 4 kamery (lub więcej) i zostać skonfigurowany w dowolny, wybrany przez klienta sposób. Stawiamy przede wszystkim na elastyczność i indywidualne podejście, dlatego zawsze staramy się dostosować rozwiązanie do konkretnych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z naszej oferty. Doradzimy i zaproponujemy wybór najlepszych rozwiązań technologicznych, które idealnie sprawdzą się w konkretnych warunkach. Zadzwoń lub wyślij wiadomość e-mail, aby poznać szczegóły usługi i umówić się na montaż urządzenia.