Monitoring cyfrowy

Troska o bezpieczeństwo własne, ale także gromadzonego latami dobytku w budynku, nierzadko cennego. To wszystko skłania nie tylko firmy, ale także osoby prywatne do instalowania w budynkach systemów monitoringu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu praktycznie wszędzie korzystało się z kamer analogowych. Obraz z tego typu kamer, choć teoretycznie jest zapisywany ostatecznie w formie cyfrowej, cechował się jednak niską jakością. Ograniczenia przepustowości klasycznych przewodów stanowiły tutaj ogromną barierę, którą skutecznie przebił jednak monitoring cyfrowy.

Takie rozwiązania znajdą Państwo właśnie w naszej ofercie. Zapewniamy szeroki wybór systemów monitoringu, zarówno nowoczesnej telewizji przemysłowej dla przedsiębiorców, jak i urządzeń dedykowanych typowo do użytku domowego. Dlaczego rejestrator cyfrowy jest rozwiązaniem lepszym? Wykorzystuje się tutaj tzw. kamery IP, które przesyłają obraz do urządzeń odbiorczych albo bezprzewodowo (poprzez standardowe WiFi) albo za pomocą przewodu Ethernet. Tym samym zniknęły jakiekolwiek bariery przepustowości danych. Sprzęt dostępny w naszej ofercie gwarantuje doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HD lub FullHD, zależnie od potrzeb.

Kamery IP

W efekcie rozwoju tej technologii klasyczny monitoring analogowy został już wyparty. Urządzenia musiały być zgodne z systemami PAL/NTSC, a to ograniczało ich rozdzielczość do maksymalnie 768×576 pikseli. Obraz był tym samym niskiej jakości, często nieczytelny, szczególnie przy jego powiększaniu. Nowoczesna kamera IP umożliwia dużo skuteczniejszą identyfikację nagrywanych obiektów, w tym na przykład rozpoznanie twarzy włamywacza. Jakość obrazu z kamer IP jest na tyle dobra, że sprzęt ten doskonale sprawdza się również w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład po zmroku lub w czasie niepogody.

Nowoczesne zestawy do monitoringu IP zapewniają przy tym szerokie możliwości podglądu tego, co jest rejestrowane. Urządzenie przesyła obraz do rejestratora, gdzie jest on nagrywany na dysku twardym, ale to nie koniec. Ponieważ cały monitoring IP jest podłączony do sieci LAN w budynku, wystarczy połączyć go jeszcze z routerem. W efekcie uzyskuje się dostęp do podglądu z każdego miejsca na świecie. Wystarczy połączenie z internetem i komputer lub urządzenie mobilne, aby na żywo sprawdzać, co aktualnie rejestruje telewizja przemysłowa lub cyfrowy monitoring w domu.

Nasza firma nie tylko zajmuje się sprzedażą. Możemy także zamontować zestaw monitoringu, a nawet zająć się zaprojektowaniem tego typu systemów na indywidualne zamówienie. Jesteśmy specjalistami w swojej branży i zawsze zapewniamy swoje fachowe wsparcie techniczne. Nowoczesny monitoring cyfrowy gwarantuje spokojny sen. Ewentualne próby włamania czy akty wandalizmu są nagrywane na zewnętrzne nośniki i stanowią później podstawę do ustalenia sprawcy, szczególnie dzięki dobrej jakości obrazu. Korzystając z tej technologii, można jednak spokojnie wyjechać na dłuższy czas, mając stały dostęp do tego, co dzieje się na monitorowanym terenie. Możemy dodatkowo połączyć ze sobą systemy alarmowe oraz nowoczesne systemy monitoringu, znacząco poprawiając tym samym poziom zabezpieczeń.