Jakie wybrać kamery

Podjęcie decyzji o montażu systemu monitoringu to oczywiście dopiero początek drogi do faktycznej finalizacji takiej inwestycji. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba na początek odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Najważniejsze jest tutaj to, aby ustalić, czego oczekuje się od takiego systemu. Czy ma on pracować głównie we wnętrzu budynku, na zewnątrz, a może potrzebny jest dostęp do obu tych podglądów? Kupując sprzęt, warto również zwrócić uwagę na jakość obrazu, która odgrywa niezwykle istotną rolę. W niektórych przypadkach system ma stanowić bowiem jedynie element prewencyjny. Urządzenia monitorujące montuje się w doskonale widocznych miejscach po to, aby odstraszały potencjalnych intruzów. Mniej uwagi przykłada się tutaj do tego, co rejestrują takie urządzenia. Takie rozwiązania spotykamy czasem przede wszystkim w budynkach firmowych. Jeśli natomiast instalacja ma nie tylko odstraszać, ale w razie czego stanowić także dowód kradzieży czy aktu wandalizmu, jakość nagrań musi stać na wysokim poziomie.

W naszej ofercie dostępne są urządzenia rejestrujące obraz w jakość HD, a nawet Full HD, w tym nagrywające bardzo płynnie, a więc w dużej liczbie klatek na sekundę.

Monitoring domu

Rozdzielczość czy liczba klatek na sekundę to niejedyne parametry techniczne, na które należy spojrzeć. Jeśli kamery do monitoringu mają pracować na zewnątrz, trzeba wybrać sprzęt zaprojektowany w taki sposób, aby był odporny na warunki atmosferyczne. Woda, duże różnice temperatur czy zanieczyszczenia mogą uszkodzić delikatną elektronikę i optykę urządzeń, których obudowy nie są przystosowane do takich warunków.

Na zewnątrz przydaje się także szeroki kąt widzenia. Odpowiedniej klasy obiektyw obejmuje swym zasięgiem spory obszar, przez co monitoring staje się skuteczniejszy i przede wszystkim do pełnej ochrony można zastosować mniej kamer.

Kolejna istotna kwestia to system przesyłania danych. Nowoczesne kamery IP działają w znanych każdemu sieciach ethernetowych. System tego typu nie musi być jednak tworzony przez kable sieciowe, czyli skrętki. W przypadku monitoringu domu doskonale sprawdzają się urządzenia bezprzewodowe. Dane przesyłane są sygnałem WiFi do rejestratora wyposażonego w bezprzewodowy odbiornik. Praktycznie do zera niweluje się dzięki temu konieczność prowadzenia kabli. Niezbędne są jedynie przewody zasilające dochodzące do każdego z urządzeń. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zmniejszenie kosztów jego wdrożenia.

Monitoring firmy

W kwestii wyboru odpowiednich rozwiązań monitoring domu i firmy charakteryzują się dzisiaj podobnymi standardami. Jakość nagrywanego obrazu, zastosowanie wewnętrzne lub zewnętrzne czy forma przesyłania danych to kwestie podstawowe. W przypadku użytku firmowego mogą jednak doskonale sprawdzać się kamery z obracanymi obiektywami, które obsługiwane są w formie ręcznej lub zautomatyzowanej. Chętnie wybierane są także urządzenia nagrywające z kopułkową obudową. Patrząc z zewnątrz, nie da się określić, gdzie konkretnie skierowany jest obiektyw, co skutecznie zniechęca złodziei oraz wandali.

Zachęcamy już teraz do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty. Sprzedajemy urządzenia najwyższej klasy i zawsze zapewniamy swoje wsparcie techniczne. Podpowiadamy, jakie kamery i urządzenia wybrać, aby zbudować zestaw idealnie dopasowany do potrzeb.